Gorzkie Żale za firanką – posłuchaj (z) miłości (TEKST i WIDEO)

Trzy przejmujące do głębi serca spotkania… jak do nich doszło? Dlaczego? Dla kogo?
Spotkali się, by wyśpiewać prawdę o szalonej miłości Boga do nas wszystkich – przerażonych, uwikłanych w grzechy i strachy, osamotnionych, połamanych na duchu.

Spotkali się, by dotknąć tajemnicy cierpienia. Kto? Przyjaciele z różnych stron Polski. Wokalistka, altowiolistka, kontrabasista, gitarzysta, poeta, dźwiękowiec, oświetleniowiec i dwóch filmowców. Te spotkania zaowocowały godziną przejmujących słów i dźwięków.

“Spróbowaliśmy wyśpiewać Gorzkie Żale za firanką codzienności. Wprawdzie zachowaliśmy zarówno oryginalną linię melodyczną, jak i tradycyjne słowa, ale sama aranżacja i wykonanie mają już bardziej intymny, domowy charakter. Na nowo napisaliśmy też intencję, wplatając w nią okruchy serca i nasze osobiste doświadczenia” – tłumaczą twórcy projektu.

Gorzkie Żale zostały opracowane na początku XVIII wieku, ale nic a nic nie utraciły z piękna i mocy. Nie przez przypadek nazywa się je zapisem nutowym modlitwy konającego Jezusa i Jego Matki. Dotykają tak czułych miejsc, że aż trudno złapać oddech.

TUTAJ znajdziesz WSZYSTKIE TEKSTY MODLITWY (ściągnij i módl się razem z nami)

Spotkali się na Moście do Nieba – w pokoiku Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie. Posłuchaj i daj się pociągnąć miłości. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, a potem kiedy i gdzie chcesz – w kącie pokoju, za firanką twoich rzęs, przepuszczających kolejne promienie łez.

CZĘŚĆ PIERWSZA:

CZĘŚĆ DRUGA:

CZĘŚĆ TRZECIA:

GORZKIE ŻALE ZA FIRANKĄ – live session
Anna Szaja – śpiew,
Paweł Klin – śpiew, gitara, banjo,
Natalia Wysocka – altówka
Paweł Wszołek – kontrabas
Grzegorz Kiciński – modlitwa

Realizacja nagrań, mix i mastering: Mateusz Hulbój
Produkcja : Anna Szaja/ Paweł Klin/ Fundacja Aniołów Miłosierdzia/
Wideo: 16na9 Studio Filmowe
Światło: Dominik Wrzos
Patronat: Stacja7.pl

Pomóż utrzymać jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie: www.mostdonieba.pl

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com