12 opowieści o Aniołach

"12 opowieści o Aniołach - historie prawdziwe" to książka dla całych rodzin, a tak szczególnie dla tych, które kochają być ze sobą i opowiadać sobie piękne historie. Książka jest prezentem dla darczyńców, którzy pomagają utrzymać Most do Nieba - pierwsze hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie, które założyła i prowadzi polska siostra Michaela Rak. 3 minuty działania całego ośrodka to koszt ponad 44 zł. Pomóż nam rozdawać kolejne minuty miłości.

W książce znajdziesz 12 historii o ludziach, którzy spotkali w życiu anioła - drugiego człowieka, który im podał rękę, pocieszył, dał nadzieję, okazał miłość, dał impuls do zmiany stylu życia. Wśród bohaterów znajduje się m.in. s. Michaela Rak, ale także kapitan Reprezentacji Polski Amp Futbolu (piłka nożna dla ludzi po amputacjach), misjonarka z Afryki, która uratowała od śmierci głodowej niezliczoną liczbę dzieci i inni bohaterowie codzienności.
"12 opowieści..." to zbiór dowodów na to, że nawet jeden prosty gest może uratować komuś życie, zmienić bieg historii i w miejsce samotności i beznadziei wprowadzić sens i radość dla wielu, wielu ludzi a nawet całych pokoleń. Książka zaraża optymizmem, otwiera na potrzeby innych i motywuje do angażowania się w dzieła pomocowe - te wielkie i te małe.
Pomysł na książkę zrodził się w trakcie rozmów z malarką ludową Katarzyną Kossowską, która z okazji swoich urodzin zapragnęła stworzyć cykl obrazów na szkle w ramach okiennych i przekazać go na rzecz hospicjum dla dzieci w Wilnie. Postanowiła stworzyć aż 12 takich obrazów - dokładnie tyle, ile łóżeczek dziecięcych znajduje się w pierwszym hospicjum dla dzieci na Litwie. Potrzebowała jednak inspiracji co na takich obrazach miałoby się znaleźć. Tak powstał pomysł, by napisać książkę, która składać się będzie dokładnie z 12 opowieści i 12 obrazów. Za stronę tekstową odpowiadał Grzegorz Kiciński - poeta, redaktor, kompozytor i jednocześnie dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która powstała, by opiekować się wileńskim hospicjum. Aby jednak książka mogła spełnić rolę cegiełki na hospicjum, potrzebne było pokrycie kosztów druku. Na nasz apel o wsparcie bardzo szybko i serdecznie zareagowali Przyjaciele z Fundacji Orlen, dzięki którym wydrukowaliśmy pierwszy nakład! Czapki z głów.
12 opowieści - 12 obrazów - 12 dziecięcych łóżeczek w hospicjum w Wilnie... ta książka to owoc spotkania na Moście do Nieba
Dystrybucja książki odbywać się będzie zarówno na stacjonarnych eventach - spotkaniach autorskich w domach kultury i bibliotekach, jak i w parafiach w czasie zbiórek na rzecz hospicjum. Książki nie można kupić - jest prezentem dla darczyńcy, który wesprze hospicjum w trakcie jednej z akcji Fundacji Aniołów Miłosierdzia lub przez internet (wysyłamy ją wówczas kurierem*) i w ten sposób postanowi zostać ambasadorem wileńskiego hospicjum w swoim środowisku. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu projektowi uda się utrzymać hospicjum przez kolejny miesiąc, a może i kwartał. Kto wie?
Miesięczny koszt utrzymania całego ośrodka przekracza bowiem 600 tys. zł, z czego siostra Michaela ponad 320 tys. zł musi zdobyć sama. Pomóżmy jej razem!
* Książkę wysyłamy na koszt Fundacji Aniołów Miłosierdzia wyłącznie na terenie Polski. W przypadku przesyłki zagranicznej, prosimy o kontakt mailowy: pomagamhospicjum@mostdonieba.pl
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com