Zbuduj swoją kapliczkę. Z piernika, tekturki,
klocków, nawet z samych tylko oddechów,
spójrz w niebo i odpocznij z myślą, że
"nie jest możliwe, by Bóg nie odpowiedział
na ufność - nawet tę najmniejszą".

Fundacja Aniołów Miłosierdzia

 

Pobierz modlitewny śpiewnik

 

Miejsce spotkania twarzą w twarz. Przystanek na skrzyżowaniu codziennych obowiązków, zamyśleń, trudów, zwątpień, radości, uśmiechów. Miejsce do szeptania tajemnic - tych różańcowych i tych poukrywanych po kieszeniach i zakamarkach sumienia. Zakątek do śpiewania i odpoczywania z modlitwami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Moja kapliczka.

Sklejona z piernika, tekturki, gałganków, patyków po lodach, pudełek po zapałkach, z klocków Lego czy samych tylko oddechów, z figurką Maryi z plasteliny lub tą z pielgrzymkowych wspomnień. Moja kapliczka - mój schron ciszy, mój azyl, moja pocztowa skrzynka z listami bazgranymi na kolanie: "pomóż mi, pomóż chorej mamie, pomóż załamanemu tacie, pomóż zagubionemu synowi, pomóż zranionej córce, pomóż wyjść z długów, pomóż nie zwariować w samotności, pomóż mi, pomóż mi..."

Listy w kapliczce: pomóż mi, pomóż chorej mamie, pomóż załamanemu tacie, pomóż zagubionemu synowi, pomóż zranionej córce, pomóż wyjść z długów, pomóż nie zwariować w samotności, pomóż mi, pomóż mi...

Zamiast podpisu - kwiatki w wazoniku narysowane ołówkiem, serce pomalowane wysychającym flamastrem i na koniec kilka zaszyfrowanych wiadomości spisanych atramentem z łez. Moja kapliczka. Obejrzyj kilka z nich i podziel się swoją. Zbierzmy je jak kwiatki z łąki w jedno miejsce. Nawet jeśli będzie ich niewiele, zaniesiemy je wszystkie jak dziecko przynosi mamie trzy mlecze z niezachwianym przekonaniem, że niesie wielkie dzieło sztuki. I patrzy tymi swoimi wielkimi oczami, patrzy a mama... no właśnie. Pamiętacie co się wtedy dzieje w sercu dorosłego człowieka, gdy podchodzi do niego dziecko i daje mu kwiatka? Skoro my, którzy jesteśmy jacy jesteśmy, potrafimy jednak dawać dobre dary swoim dzieciom, np. kanapkę, przebaczenie, ciasto, uśmiech, przytulenie, kocyk, wysłuchanie, pomoc - np. plaster na kolano - to o ile bardziej Bóg, który jest dobry odpowie przebaczeniem, uśmiechem, przytuleniem, wysłuchaniem, pomocą na te wszystkie połamane kwiatki modlitwy w drżących dłoniach, ufajdanych w piaskownicy naszych pomysłów na życie.

Co dalej? Po prostu do dzieła. Znajdź miejsce i buduj. Poniżej kilka pomysłów jak to możesz zrobić.

Moja Kapliczka z piernika – instrukcja

Przepisy i pomysły na domowe kapliczki

Nam jak do tej pory udało się zrobić trzy kapliczki - dwie z pierników i jedną z tekturek i materiałów. Poniżej znajdziesz galerię zdjęć oraz pliki do ściągnięcia z przepisami i instrukcjami KROK po KROKU

Kapliczka z piernika - krok po kroku - przepis do ściągnięcia

Kapliczka z tektury i materiału - krok po kroku - instrukcja do ściągnięcia

Podziel się

Jeśli ma swoją ulubioną kapliczkę - domową lub na skrzyżowaniu twoich podróży - zrób zdjęcie prześlij je na adres fundacja@aniolowie.org ze zgodą na publikację. Umieścimy je w galerii na naszych stronach i na facebooku.

fot.: Patrycja Łaczmańska
wykonanie kapliczek: Sylwia Zborowska - "Co ma piernik do wiatraka"

15 pieśni i modlitw

Litania do Królowej blokowisk

Kapliczka z tektury i gałganków - KROK po KROKU

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com