Song of Songs na Moście do Nieba – wielka kumulacja dobra

Song Of Songs Festival – jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Europie – zagra dla pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Wielkie gwiazdy, wielkie serca, wielka kumulacja dobra.

Przez dwa dni Toruń będzie stolicą nie tylko chrześcijańskiej muzyki, ale także dobroczynności. Organizatorzy zaplanowali aż dwanaście koncertów, które zagrają znakomite gwiazdy Polskiej sceny muzycznej. Pierwszego dnia wystąpią: Magda Anioł, Anastasis, Olga Szomańska, Natalia Niemen, 2Tm23 i Gospel Rain. Drugiego dnia na scenie festiwalu pojawią się Monika Kuszyńska, Dagadana, Adam Strug, Darek Malejonek Hyperhemon, Pospieszalscy oraz Beata Bednarz. To prawdziwa uczta dla ducha. Aby jednak te duchowe doświadczenia wspomóc, organizatorzy zdecydowali się na kolejny odważny ruch…

Czyń dobro – będziesz wielki
W trakcie każdego koncertu prowadzona będzie zbiórka pod hasłem: „Budujemy i utrzymujemy Most do Nieba – pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie”. To element ogólnopolskiej akcji Fundacji Aniołów Miłosierdzia. – „Na Litwie trwa budowa hospicjum dla chorych dzieci. Widzimy, że tę historię pisze niebo. Rozpoczął ją mały chłopiec. Był nieuleczalnie chory. Pewnego dnia podszedł do siostry Michaeli Rak, która prowadzi na Litwie hospicjum dla dorosłych i poprosił: „Mam raka, pomożesz mi?” Siostra przytuliła go i obiecała, że pomoże. Dziś z prośby dziecka i obietnicy siostry powstaje pierwszy ośrodek opieki paliatywnej dla dzieci na Litwie. Powstaje głównie dzięki Przyjaciołom, którzy organizują koncerty, robią zbiórki i przeróżne akcje w Polsce i na świecie – wszystko, by pomóc dzieciom przejść do nieba, a ich rodziców otulić miłością. Festiwal Song Of Songs – jestem o tym głęboko przekonany – to taki mega prezent z nieba. Kolejny dowód na to, że Bóg jest Przyjacielem ludzi i pozwala nam dzielić się tą przyjaźnią nawzajem” – mówi Grzegorz Kiciński, dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia.

Festiwal Song Of Songs to taki mega prezent z nieba. Kolejny dowód na to, że Bóg jest Przyjacielem ludzi i pozwala nam dzielić się tą przyjaźnią nawzajem

Most do Nieba – garść informacji
Do dziś na Litwie funkcjonuje tylko jedno hospicjum stacjonarne w Wilnie. Rocznie pomaga przeszło 300 chorym i ich rodzinom. Ośrodek ten założyła polska siostra Michaela Rak. To właśnie jej pomagamy. Aby utrzymać hospicjum każdego roku potrzeba jednak ponad 1,2 mln zł a sama budowa hospicjum dla dzieci kosztuje 5 mln zł. Na taki ośrodek czeka 120 dzieci rocznie a dziś… nie ma dla nich odpowiedniego miejsca. Rodzice przychodzą prosić o pomoc, bo sami nie dają rady patrzeć na śmierć dziecka, nie mają też środków, by zapewnić dziecku godną opiekę. Oprócz budowy oddziału dziecięcego, trzeba też utrzymać hospicjum dla dorosłych, bo każdego chorego s. Michaela przyjmuje ZA DARMO. DLACZEGO? BO ZA MIŁOŚĆ SIĘ NIE PŁACI. Po prostu. Dlatego śpieszymy się i nie ustajemy w działaniach, by zdążyć okazać im miłość jeszcze tutaj. Ambasadorami akcji „Most Do Nieba” są Mietek Szcześniak, Arka Noego, Jan Pospieszalski, Dagadana, Darek Malejonek, Deus Meus i wielu innych.
To ogromna radość, że do tego zacnego grona dołączył także Song Of Songs Festival.

Wpisujcie do kalendarza
19 i 20 lipca 2019 r. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Każdego dnia startujemy o godz. 18:00. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny i niebiletowany.
Więcej o Festiwalu na stronie www.songofsongs.pl.
Organizatorem wydarzenia, jak zawsze jest firma SOS MUSIC.
Współorganizatorami są Miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie. Partnerem głównym jest Grupa Energa. Partnerami oficjalnymi są Lotto i Fundacja BIT MASTERS.
Relacja telewizyjna z festiwalu – 27 VII 2019, godz. 11:25, TVP1.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com