Koncert Marzeń – Mietek Szcześniak w Poznaniu

This event has expired

Ten koncert to skarbnica radości. Organizują go Przyjaciele z Laboratorium Marzeń w Poznaniu. Zaprosili Mietka Szcześniaka i wymyślili tyle niespodzianek, że aż kręci się w głowie. Ale po kolei…

Nie będziemy nic wydziwiać. Przeczytajcie fragment listu, który otrzymaliśmy od Przyjaciół z Poznania. Spodoba się Wam:

13 września na wspaniałej scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, o godzinie 19:00 staną się cuda! Dzieci borykające się na co dzień z niepełnosprawnościami wystąpią na prawdziwej scenie przed prawdziwą publicznością i zaśpiewają z wielką Gwiazdą!

Dzieci z wyzwaniami rozwojowymi są wśród nas, żyją w tym samym bloku, na sąsiedniej ulicy, chodzą do naszej szkoły, spotykamy je codziennie. Mają swoje marzenia, śnią o nich, ale często są z nimi same. Wychodząc naprzeciw tym marzeniom zaprosiliśmy człowieka o kojącym głosie i anielskim sercu do wspólnego koncertu z naszymi dzieciakami. 13 września na wspaniałej scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu, o godzinie 19:00 staną się cuda! Dzieci borykające się na co dzień z niepełnosprawnościami, przekraczające codziennie swoje możliwości, walczące ze swoimi ograniczeniami wystąpią na prawdziwej scenie przed prawdziwą publicznością i zaśpiewają z wielką Gwiazdą!
Możecie mieć swój udział w tym wydarzeniu! Możecie je podziwiać i dać im wsparcie oraz tę chwilę radości, że jest się najważniejszym! Zapraszamy na koncert!

Możecie mieć swój udział w tym wydarzeniu! Możecie je podziwiać i dać im wsparcie oraz tę chwilę radości, że jest się najważniejszym! Zapraszamy na koncert!

Podczas organizacji Koncertu Marzeń mieliśmy okazję nawiązać współpracę z Fundacją Aniołów Miłosierdzia – to dzięki nim na koncercie w Poznaniu Mietek zagra w pełnym składzie zespołu z udziałem m.in. legendarnego gitarzysty Paulinho Garcia. Marzenia naszych Dzieci spełnią się, wystąpią na prawdziwej scenie w towarzystwie Artystów światowej sławy. To jednak nie wszystko 🙂 poproszono nas o wsparcie idei realizowanej przez siostrę Michaelę Rak, Siostrę, która jak mało kto wie jak spełniać marzenia. Dlatego też z ogromną przyjemnością i dumą pragniemy poinformować, że Fundacja Laboratorium Marzeń postanowiła zostać ambasadorem dzieła siostry Michaeli Most do nieba – budowy pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.

Fundacja Laboratorium Marzeń postanowiła zostać ambasadorem dzieła siostry Michaeli Most do nieba – budowy pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.

Realizując nasze cele, przy wsparciu wielu Dobrych Ludzi wiemy doskonale ile wysiłku trzeba włożyć w tworzenie czegoś od podstaw. Wiemy też, że dobro powraca, dlatego pragniemy przybliżyć Państwu postać siostry Michaeli i jej dzieła, pragniemy stworzyć łańcuszek dobrych serc, osób pozytywnie zakręconych pełnych wiary, nadziei i miłości. Bo nie zawsze chodzi tylko o pomoc materialną, chodzi o przepływ pozytywnej energii o tę MOC, która daje siłę, gdy jej brak, która daje nadzieję w chwilach zwątpienia, która pozwala iść dalej, ramię w ramię do celu, która pozwala spełniać marzenia dzieci.

Wierzymy, że ta MOC będzie z nami 13 września w Teatrze Wielkim, że spełnimy marzenia dzieci, eksplodujemy pozytywną energią i naładujemy akumulatory do dalszych działań.

Możecie zapytać dlaczego akurat koncert? Dlaczego marzenia? Przecież jest tyle potrzeb. No właśnie…
Problem polega na tym, ze marzenia nie są traktowane jak potrzeby. W całym zabieganiu o dostęp do najlepszych specjalistów, terapii, leków, suplementów, nowych metod rehabilitacji często zapominamy o marzeniach. Przestajemy je traktować jako potrzebę.
A przecież dzieci nie marzą o kolejnej godzinie rehabilitacji, o kolejnym lekarzu, którego muszą odwiedzić, o badaniach, które trzeba wykonać.

Dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi tak jak ich rówieśnicy marzą o pierwszym meczu, by być jak Ronaldo, o tym, że chciałyby zatańczyć jak baletnica, poczuć się jak księżniczka albo piosenkarka na scenie, ukończyć pierwszy w życiu bieg i zdobyć pierwszy medal.

Wiemy, że dziecko, które rozwija swoje pasje, spełnia marzenia nabiera pewności siebie, wiary we własne siły nadziei, że da radę. Są to umiejętności, które okazują się niezbędne w procesie leczenia i rehabilitacji. Pojawia się motywacja do ćwiczeń. Rodzice, którzy mają możliwość podziwiania swojego dziecka nie tylko w codziennej walce o zdobywanie nowych umiejętności ale także na boisku piłkarskim lub w blasku świateł na scenie przeżywają chwilę wzruszeń, oderwania od codzienności , radości i doświadczenia czegoś wyjątkowego. Błysk dumy w oczach ojca, łzy wzruszenia mamy – bezcenne.

Czasami jest też tak, że nie możemy zrobić już nic a dzieci marzą o tym by po prostu móc odejść w spokoju, bez bólu, w otoczeniu bliskich. Dla tych dzieci powstaje Most do nieba hospicjum budowane przez siostrę Michaelę Rak w Wilnie.

Ambasadorem tego dzieła została poznańskie Laboratorium Marzeń. Bo wszystkie dzieci nasze są, wszystkie marzą, choć czasami są to marzenia bardzo trudne…
O tym wszystkim chcemy mówić, chcemy aby popłynął strumień dobra, aby spełniały się marzenia.
O tym śpiewa Mietek :

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
Gdyby wszyscy byli silni jak konie
Gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
Gdyby każdy miał to samo
Gdyby każdy miał to samo
Nikt nikomu nie byłby potrzebny
To co mam i to czego nie mam
Nawet to czego nie mam komu dać
Zawsze jest komuś potrzebne
Nierówni potrzebują siebie

DO ZOBACZENIA NA KONCERCIE. TUTAJ MOŻESZ KUPIĆ BILET

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com