Festiwal Trzech Kultur – Mietek Szcześniak

This event has expired

Festiwal to trzydniowa impreza przygotowywana przez Muzeum – Zespół Synagogalny w ramach programu “Dziedzictwo kulturowe Włodawy”. Główny gospodarz i organizator festiwalu realizuje w ten sposób ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu i katolicyzmu- twórców dziejów Włodawy.

Mietek Szcześniak zagra we Włodawie o 20.30 – Most Do Nieba połączy trzy kultury 🙂

Festiwal Trzech Kultur kontynuowany jest co roku dzięki ścisłej współpracy Muzeum z Parafią Rzymsko-katolicką we Włodawie i Parafią Prawosławną. Dzięki temu najważniejsze wydarzenia festiwalowe- koncerty, z udziałem znakomitych wykonawców, odbywają się w zabytkowych świątyniach Włodawy: zespole synagogalnym, cerkwi prawosławnej p.w. Narodzenia NMP oraz kościele św. Ludwika z klasztorem oo. Paulinów. Stanowią one najlepszą scenerię dla festiwalowych przedsięwzięć.
Początkowy układ programu festiwalowego, bezprecedensowo dzielił weekend na poszczególne dni odpowiadające poszczególnym kulturom. Dziś, zaczęło się to przenikać i mieszać. Zupełnie tak, jak w całej kulturze pogranicza.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com