“Zwiastun Dobrej Nowiny” dla Fundacji Aniołów Miłosierdzia

Piszemy o tym z rumieńcem na twarzy. W niedzielę otrzymaliśmy nagrodę od przyjaciół z AKCJI KATOLICKIEJ Diecezji Siedleckiej. Nagroda ma przepiękną nazwę: “Zwiastun Dobrej Nowiny” – za skrzydła, które pragną nieść pomoc ludziom, tym najmniejszym, opuszczonym, chorym, cierpiącym na ciele i na duszy. To nagroda dla każdego z Was.
Na ręce Grzegorza Kicińskiego, dyrektora Fundacji, wręczył ją ks. biskup Grzegorz Suchodolski. Przy tej okazji powiedział: “Działalność charytatywna Kościoła ma sens tylko wtedy, gdy angażuje serce – te słowa bardzo często powtarza s. Michaela Rak. Nagroda dla Fundacja Aniołów Miłosierdzia to nie tylko wyraz uznania, ale też impuls do tego, by samemu takie rzeczy robić – uczynki płynące z serca” – podkreślił ks. biskup.
Programem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na nadchodzący rok mają być uczynki miłosierdzia. “Wielu ludzi ma pieniądze i coraz lepsze techniczne gadżety, ale brak im nadziei. Dawajcie zatem nadzieję poprzez uczynki miłosierdzia. Dawajmy ją razem” – powiedział ks. biskup.
Na koniec uroczystości, do słów biskupa nawiązał Janusz Leśniak – prezes Zarządu Diecezjalnego AK w Siedlcach: “Jesteśmy tu, by służyć. Ten rok niech będzie służbą pełną miłosiernych pomysłów, niech będzie służbą dla wileńskiego hospicjum – tej niezwykłej Ambasady Nadziei. Wracajmy do parafii i działajmy”
 Z ostatniej chwili: właśnie podliczyliśmy zbiórkę, którą Przyjaciele zorganizowali w trakcie Gali: hospicjum otrzymało 2662 zł! Jak Wy to zrobiliście?
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com