Polscy lekarze ratują ukraińskich żołnierzy – kolejna misja przed nami

W minionym tygodniu dwaj szczecińscy chirurdzy pojechali na kilkudniową misję medyczną do jednego z ukraińskich szpitali zajmujących się leczeniem rannych żołnierzy z trudno gojącymi się ranami. Dzięki ofiarności darczyńców, kilkunastu a może nawet kilkudziesięciu żołnierzy uda się uratować przed sepsą i groźbą amputacji.

Dzięki ogromnej ofiarności darczyńców, udało się zebrać środki i zakupić nowoczesne opatrunki do terapii podciśnieniowej typu VAC oraz partię najnowszej generacji antybiotyków. Przypomnijmy, że koszt kuracji jednego żołnierza wynosi ok. 16 tys. zł. Polacy po raz kolejny okazali swoje wielkie serca.

Wyjazd chirurgów pozwolił też na dokładną ocenę pozostałych braków w wyposażeniu szpitala. Przygotowywana jest kolejna misja medyczna ze sprzętem, w tym zestawem do operacji uszkodzonych naczyń krwionośnych oraz diatermią niezbędną do bezkrwawego operowania.

KONTO NA POMOC POSZKODOWANYM W WOJNIE NA UKRAINIE:
Fundacja Aniołów Miłosierdzia
70105010121000009081604168
ING Bank Śląski
Dopisek: Darowizna na leczenie ukraińskich żołnierzy

Do tej pory działaliśmy w kwestii Ukrainy po cichu, ponieważ naszą główną działalnością jest zbieranie środków na utrzymanie jedynego hospicjum na Litwie. Mimo tego nie mogliśmy być obojętni wobec tragedii rozgrywającej się na Ukrainie. Zorganizowaliśmy dziesiątki konwojów humanitarnych, zakup karetek i ambulansów, środków opatrunkowych i wielu innych niezbędnych rzeczy. Dzięki hojności darczyńców udało się nam także sfinansować leczenie pierwszych dziesięciu ciężko rannych żołnierzy. Aby pomóc kolejnym, potrzebujemy waszego wsparcia. Pragniemy pomóc minimum 100 żołnierzom. Pomóżmy im razem.

[Z uwagi na bezpieczeństwo żołnierzy oraz drastyczne ujęcia z operacji, nie upubliczniamy zdjęć z misji, oprócz tego, na którym widać polsko-ukraińską ekipę lekarzy]

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com