Zagubione czuwanie – pieśni (z) gór

Adwentowa niespodzianka. Odnaleziony zapis intymnych modlitw, szeptów i wzruszających nut nocnego czuwania w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Poruszający i przeszywający serce śpiew i niepudrowane słowa zawierzenia. Zamknij się na chwilę w izdebce swojego serca i daj się pociągnąć Miłości.

Cz. I. “Źródło”

“Panie. Widzisz nasze zranienia, to że jesteśmy przeorani kłótniami i nienawiścią. Obrzucaliśmy się błotem nawzajem. W tylu miejscach nie chcemy się dogadać. W tylu miejscach nosimy do siebie urazy. (…) Przychodzimy pociągnięci Twoją dobrocią, bo sami z siebie nic dobrego nie potrafimy uczynić. Sami z siebie potrafimy tylko błądzić. Ale Ty już nie chcesz patrzeć na to jak się oszukujemy i cierpimy bez sensu… (…) Nie zostawiaj nas samych z całym albumem wspomnień, które trudno zaakceptować, ale z Tobą wszystko może stać się dobrym… przyjdź, nie zostawiaj na samych”.

Cz. II. “W mroku”

7 minut tęsknoty, dramatycznych pytań i spojrzeń z dna zagubień. Wołanie ślepca na spękanej ziemi i odpowiedź z serca Maryi: “Powstań i żyj”.

Cz. III. “Ratuj nas”

Noc. Modlitwa zawierzenia za zaryglowanymi drzwiami serca. “Spraw Panie, żeby te słowa (że jesteś moim Panem i że Tobie ufam) stały się prawdą we mnie (…) niech przyjdzie Twoje panowanie… pokorne, miłosierne, sprawiedliwe, dobre, czułe… znajdź szczelinę drzwi, jakiś fragment we mnie, przez który będę mógł Cię rozpoznać…”

Cz. IV. “Ukryj mnie”

Ukryj mnie przede mną samym – tym sędzią nie znającym litości, gotowym oskarżyć o najmniejsze źdźbło w spojrzeniu i myśli.

Cz. V. “Na progu serca”

Śpiew: Agnieszka Cudzich
Piano: Piotr Cudzich
Nagranie i montaż: Filmy z duszą
Miejsce: Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej Zakopane – Krzeptówki
Tekst rozważań i grafika: Grzegorz Kiciński

Ps. Szczególne podziękowania dla ks. Mariana Muchy za cierpliwe czuwanie i błogosławieństwo 🙂

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com