S. Michaela Rak Honorowym Obywatelem Gorzowa Wielkopolskiego!

„Nadzieja zawsze przychodzi z drugim człowiekiem. Życzę Wam jej jak najwięcej. Dziękuję” - powiedziała s. Michaela Rak tuż po otrzymaniu tytułu Honorowego Obywatela Gorzowa Wielkopolskiego, w którym przez wiele lat prowadziła Hospicjum im. św. Kamila.

"W miłosierdziu człowiek znajdzie szczęście, a świat pokój" - to pierwsze słowa komentarza, które wypowiedziała siostra po odebraniu wyróżnienia. Wypowiedziała je patrząc na zdjęcie autora tego zdania, który podobnie jak siostra otrzymał tytuł honorowego obywatela Gorzowa - św. Jana Pawła II. Na koniec swojego przemówienia, do jego portretu s. Michaela zaniosła symboliczną różę.

Warto wspomnieć, że na pomysł, by w ten sposób uhonorować s. Michaelę wpadła gorzowska dziennikarka Hanna Kaup - która od wielu lat opisywała dzieła siostry - zarówno te w Polsce, jak i na Litwie. Pomysł został entuzjastycznie podchwycony przez ogromną liczbę gorzowskich środowisk, organizacji i instytucji, a przede wszystkim przez mieszkańców miasta. Decyzję jednogłośnie poparli radni i tak, 2 lipca 2021 r. w 764 rocznicę założenia Gorzowa, na ścianie obok m.in. św. Jana Pawła II, ks. Witolda Andrzejewskiego, Krystyny Prońko czy Edwarda Dębickiego zawisł portret kolejnego honorowego obywatela - siostry Michaeli Rak.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com