Anielskie wyznania – tylko LOVE otwiera niebo

9 dni, (ponad) 9 poruszających historii – 22 września ruszył cykl Anielskich Wyznań, pt. „Tylko LOVE otwiera niebo”. Była to (i nadal w sercu jest) nietypowa anielska nowenna, której finał przewidziany został na 2 października – w Święto Aniołów Stróżów. W akcję włączyli się artyści, pielgrzymi, osoby świeckie i duchowne.

Chcemy zachęcić do prostej rzeczy: do wdzięczności. Po prostu. Dlaczego do wdzięczności? Dlaczego w kontekście święta Aniołów Stróżów? Anioł Stróż to osoba, która pragnie naszego szczęścia, a źródłem szczęścia jest właśnie wdzięczność. Dlatego zachęcamy do tego, by choć raz w roku – w Święto Anioła Stróża posłuchać tego mądrego nauczyciela i po prostu okazać komuś wdzięczność. Choć raz. Można podziękować mężowi, żonie, przyjacielowi, znajomej, mamie, tacie, dziadkowi, babci, dziecku, księdzu, bratu, siostrze… Ważne, by opowiedzieć tę historię, by każdy z nas mógł zobaczyć jak ważne są proste gesty, o których często zapominamy, a które mogą komuś rozradować życie a nawet je uratować.

Można podziękować mężowi, żonie, przyjacielowi, wolontariuszowi, znajomej, mamie, tacie, dziadkowi, babci, dziecku, księdzu, bratu, siostrze… choć raz w życiu.

Zachęcamy również do tego, by po krótkiej historii zrobić coś dla tej osoby, której dziękujemy. Można zaśpiewać piosenkę, można pójść na pielgrzymkę, powiedzieć wiersz, narysować coś i wysłać pocztą lub zrobić dla niej ciasto i z nim do tej osoby przyjechać. Święto Aniołów Stróżów – Dzień wdzięczności. Jeśli masz taką osobę, o której chciałbyś (chciałabyś) opowiedzieć, nagraj to i prześlij do nas. Dodamy do filmu czołówkę i opublikujemy na stronach Fundacji Aniołów Miłosierdzia, oznaczając w tej wiadomości Ciebie.

Można zaśpiewać piosenkę, można pójść na pielgrzymkę, powiedzieć wiersz, narysować coś i wysłać pocztą lub zrobić dla niej ciasto i z nim do tej osoby przyjechać. Święto Aniołów Stróżów – Dzień wdzięczności.

Na finał – w Święto Aniołów Stróżów opublikujemy po raz pierwszy wstrząsającą historię s. Michaeli Rak, która podziękuje osobie, którą świat skazał na niebyt, ale stała się rzecz niezwykła… Co się stało? Tego jeszcze nie zdradzimy. Siostra podziękuje też wszystkim, którzy pomagają jej w budować hospicjum. Zrobi to stojąc w bardzo szczególnym miejscu.

Na finał – w Święto Aniołów Stróżów opublikujemy po raz pierwszy wstrząsającą historię s. Michaeli Rak, która podziękuje osobie, którą świat skazał na niebyt

To jak będzie? Włączysz się do nowenny wdzięczności? Masz wątpliwości czy warto? Ojciec David Steindl-Rast zwykł mawiać, że „w codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”. A zatem – chcesz zasmakować szczęścia – zacznij od prostej wdzięczności i zobacz co się stanie w twoim sercu.

W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com