Dziękuję za dar Twojego serca.

Modlę się o dobro dla Ciebie.

s. Michaela Rak

DLACZEGO?

Jakiś czas temu do hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: „Mam raka. Pomożesz mi?”, i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: „Pomogę ci” – opowiada s. Michaela Rak.

Most do Nieba wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się w Wilnie, a przecież Wilno a przede wszystkim teren hospicjum, to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia.

O AKCJI

Budujemy Most do Nieba – dziecięcy oddział jedynego na Litwie hospicjum. To będzie miejsce, w którym mali pacjenci będą wstępować na drogę do nieba, bo hospicjum jest takim miejscem, gdzie wstępuje się na most prowadzący na drugi brzeg.

Prowadzone przez s. Michaelę hospicjum w Wilnie opiekuje się ponad 250 pacjentami rocznie jednak może przyjmować tylko dorosłych. Dzieci nie mają swojego miejsca, gdzie mogą spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy Mostu do Nieba. W Wilnie, wszyscy wiedzą, że jeżeli trzeba zrobić coś niemożliwego, to trzeba poprosić s. Michaelę.

Dzieci, które odchodzą, powinny ostatnie dni spędzić w spokoju i w miejscu, które jest bezpieczne, w towarzystwie rodziców i bliskich.

Co roku w Wilnie na nowotwór umiera kilkanaścioro dzieci. Czasem udaje się, by dziecko miało całodobową opiekę w domu. Nie zawsze, bo czasem rodzice nie mają takich możliwości, albo nie mogą uwierzyć, że to już i nie zabierają dzieci ze szpitala. A to blokuje łóżko, na małym przecież oddziale onkologii dziecięcej. Dlatego lekarze ze Szpitala Uniwersytetu Wileńskiego poprosili s. Michaelę o otwarcie hospicjum stacjonarnego dla dzieci.

Dzieło miłosierdzia, jakim jest hospicjum, prowadzą Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Nieustannie powtarzają “Jezu, ufam Tobie”. Hospicjum powstanie dzięki tej ufności, a także ludziom, którzy odnajdują w swoich sercach pragnienie dzielenia się swoimi pieniędzmi, by stworzyć miejsce, które będzie promieniować miłosierdziem. Nie tylko wobec dzieci, które odchodzą, ale także wobec ich rodzin i bliskich, a także personelu i wolontariuszy hospicjum.

Koszt budowy hospicjum dziecięcego to przeszło 1.200.000 euro, czyli 5.000.000 złotych. Jest to ogromne wyzwanie, ale także wezwanie do ufności Jezusowi, że On prowadzi to dzieło. Dlatego prosimy o wsparcie finansowe tej wyjątkowej misji.

Wierzymy, że odejście z tego świata, jest tylko przejściem do świata, w którym nie ma już bólu, cierpienia, łez. Dlatego tak ważny jest moment przejścia przez most, który prowadzi wprost do nieba. Pragniemy, by w tym przejściu towarzyszyli Ci, którzy patronują dobrej śmierci.

Na każdym etapie zbiórki, będzie nam towarzyszyła Drużyna Miłosierdzia, która swoimi działaniami ma głosić miłosierdzie słowem – poprzez publiczne świadectwo i czynem – poprzez jałmużnę i dobre uczynki.

 

Fundacja Aniołów Miłosierdzia
Budowa dziecięcego oddziału Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com